O doktorce Janě

"A kde jste se tady, doktorko, vzala?"

V duchu totalitního filmu pro děti ve slovenštině o mimozemšťance Marice jsem "nespadla z oblakov".

Gymnázium Přerov, Lékařská fakulta UP Olomouc - všeobecný směr, po roce 1989, ještě za studií na medicíně, opakované prázdninové stáže v ordinaci zkušeného pediatra ve švýcarské Basileji. Postřehy a atmosféra odtud zůstavají dodnes pod kůží jako nelogicky příjemná, dobře zarostlá a stále motivující tříska...

S koncem studií v roce 1993 se ze snu o dětské lékařce probouzím, rok pracuji jako sekundářka na I. interním oddělení a sbírám střípky z medicíny dospělých. Po roce vítám možnost nástupu na dětské oddělení v Přerově, kde se v malém a milém kolektivu lékařů a sestřiček paní prim. Evy Šenkýřové učím samostatnosti, zručnosti, odpovědnosti, komunikaci a po více než 3 letech povinných náležitostí atestuji z dětského lékařství. Získávám "glejt", ale učím se stále a všemu a nejen výše zmíněnému.

Následuje etapa pro pediatra stejně podstatná jako účast na vzdělávacích akcích a kongresech… Vlastní mateřství. Dcera Johanka. Dcera Josefínka. Nejkrásnější životní samostatný web.

V průběhu "mateřské dovolené" (maminky s praxí ví, proč uvozovky…) pravidelně zastupuji ambulantní pediatry a sloužím dětské pohotovostní služby. Snad v duchu motta:"kdo si hraje, nezlobí", dále pracuji na svém vzdělávání a v červnu 2005 atestuji podruhé ze všeobecného lékařství pro dospělé. Věkový limit pediatrických pacientů 0-19 let, tak rozšiřuji teoreticky na 0-99. Leč živnost „rodinný lékař“ běžná v okolním světě je pro náš zavedený systém nestandardní.

1.7.2005 jsem otevřela dětské Zdravíčko, kde jsem připravena a oprávněna věnovat se věkové skupině mi nejmilejší.

Dětí v rodině Zdravíčkových přibývá a kategorie dospělých zůstává již navždy uzavřenou.

2014 - Začínám se starat o první děti svých prvních pacientek…nedávno běhaly po dětském oddělení v nočních košilkách..

MUDr. Jana Šlechtová

Hledáte v Přerově dětskou ordinaci?

Hledáte-li zdravotnické zařízení - dětskou ordinaci, můžete nás navštívit, prohlédnout si ordinaci (i nás). A zase odejít.. a prohlédnout si další... tak jako při výběru nové pračky, ledničky... Obecně platí, že je třeba volit pediatra včas a nezávazně si budoucí péči dohodnout.

Malého pacienta po Vašem zvážení a dle předchozí domluvy rádi přijmeme do léčebné a preventivní péče, k registraci potřebujeme platný průkaz pojištěnce.

Svisle 2/785, 750 02 Přerov

Najdete nás v prvním patře objektu Městských Jeslí.

Ordinační hodiny

Pondělí  7:30 - 16:00
Úterý7:30 - 13:00
Středa7:30 - 13:00
Čtvrtek7:30 - 13:30
Pátek7:30 - 12:00

Tel: 731 232 333

Email: doktorka.jana@zdravicko.org