O dětské ordinaci

Dětská ordinace Zdravíčko zahájila provoz 1.7.2005 v Přerově na ulici B. Němce 371/7A v prostorách Lékarny MD, kde ji bylo moc dobře a vždy bude na tyto prostory nostalgicky vzpomínat...

Jak přibývalo dětí, doktorka Jana začala hledat dál, aby Vám a Vašim dětem bylo stejně barevně, dle možnosti hezky a trošku svobodněji. Od 1.9.2007 Zdravíčko (snad už napořád) bydlí v prostorách Městských jeslí v Přerově, na ulici Svisle 2.

Těší se na děti věkové kategorie 0 (nejlépe, když nás poprvé navštíví děti ještě na vlnách maminčina bříška..) - 19 let.

Přeladili jsme na ještě barevnější interiér, rozvěsili jsme výtvarná díla studentek 1. ročníku Střední pedagogické školy v Přerově, které vytvořily sérii klaunských úsměvů pod uměleckým "dozorem" paní prof. Jungungové (Zdravíčko děkuje!!!) a těší se na další, výkresy žáků ZŠ B.Němcové, ZŠ Trávník, ZŠ Želátovská, ZŠ Soběchleby, MŠ Dvořákova, MŠ Radost (děkujeme všem p. učitelkám, vychovatelkám a hlavně dětem, i těm vlastním, které rovněž, ať už rády či nerady pro nás malují...stěn mnoho, obrazů třeba..)

Na chodbě nám díky paní učitelce Světlaně Lašákové a dětem ze ZUŠ – výtvarný obor, vzniklo akvárium plné kašírovaných exotických ryb.. Plavou si a mlčí…

Průběžně ordinaci vybavujeme hračkami a jsme velmi vděčné našim dětem a jejich rodičům za to, že nepřicházíme o iluze… Pokud odejdou v dlani či kapsičkách domů, přijdou za námi ve velkém procentu zpět…

Bilirubinometr

V roce 2014 jsme díky náklonosti rodičů i prarodičů a přátel Zdravíčka pořídili další chytrou nenápadnou „mašinku“.

Jak z názvu hezky vyplývá, měří hodnotu bilirubinu, hlavně u novorozenců v případě žloutenek – častých, časných, neinfekčních, většinou nezávažných…

Bez píchanců, „přes kůži“..

Maminky znají stejný přístroj z novorozeneckého oddělení v Přerově.

Blíže o novorozenecké žloutence v naší „vzdělávací sekci“.. Učíme se

CRP

Naše ordinace je prakticky od počátku vybavena  přístrojem QuikRead CRP.. Z kapky krve odebrané z prstu je schopen do 10 minut vyhodnotit hodnotu tzv. C-reaktivního proteinu. Jde o látku, která je u nás všech stále přítomna v krvi - ale v nízké koncentraci, v malé míře.

Většina nemocí u dětí je virového původu - záněty nosohltanu, rýmy, kašle, průjmy. Při nich zůstává hladina CRP v krvi nízká. Děti mají horečky, mají trápení, ale antibiotika při virovém onemocnění nejsou lékem, který by jim pomohl.

V méně početných případech se jedná o infekci, nemoc původu bakteriálního. Záněty ledvin, záněty průdušek, záněty středouší, dutin… U těchto nemocí již několik hodin od nákazy stoupá hladina CRP k několikanásobným hodnotám, v těchto případech je naopak třeba antibiotikum dítěti nasadit či podniknout další diagnostické kroky.

Podtrženo sečteno – jedna kapka krve rozhodne v nevyjasněných případech, zda dítě má či nemá být léčené antibiotiky. Stejný přístroj, který „potkáte“ na stole ve „Zdravíčku“ využívá i laboratoř Medeoru u Prioru, kam Vás poměrně často na „ďobanec“ z prstu honím. Rozdíl mezi odběrem v laboratoři a u nás v ordinaci je nepopulární. Ke stanovení hodnoty CRP přímo v ordinaci nepotřebuji jen přístroj a kapku krve, ale i další zkumavky a vodičky... Cena vyšetření je 150 Kč.

Jsem přesvědčena, že tento přístroj v dětské ordinaci má být. Že Vám ušetří ve chvílích neveselých čas a přejezdy s nemocným děťátkem do laboratoře. Určitě Vám stále možnost vyšetření v laboratoři zůstává a určitě ji budeme nadále využívat. Záleží jen na Vašem rozhodnutí v danou chvíli.

Od nás v případě nutnosti vyšetření uslyšíte stručnou otázku „Tady nebo v laboratoři

Hledáte v Přerově dětskou ordinaci?

Hledáte-li zdravotnické zařízení - dětskou ordinaci, můžete nás navštívit, prohlédnout si ordinaci (i nás). A zase odejít.. a prohlédnout si další... tak jako při výběru nové pračky, ledničky... Obecně platí, že je třeba volit pediatra včas a nezávazně si budoucí péči dohodnout.

Malého pacienta po Vašem zvážení a dle předchozí domluvy rádi přijmeme do léčebné a preventivní péče, k registraci potřebujeme platný průkaz pojištěnce.

Svisle 2/785, 750 02 Přerov

Najdete nás v prvním patře objektu Městských Jeslí.

Ordinační hodiny

Pondělí  7:30 - 16:00
Úterý7:30 - 13:00
Středa7:30 - 13:00
Čtvrtek7:30 - 13:30
Pátek7:30 - 12:00

Tel: 731 232 333

Email: doktorka.jana@zdravicko.org